Suszenie ścian po zalaniu piwnicy


Istnieje parę kroków, które można podjąć w celem osuszenia ścian domu po zalaniu. Upewnij się, że odpowiednio wykonujesz prace z tym powiązane, bo poprzez to oszczędzisz sobie większych problemów.

Po pierwsze musisz zaznajomić się z aktualnymi uszkodzeniami. Poszukaj wszystkich obszarów uszkodzonych poprzez wodę. Niektóre części ścian będą posiadały przebarwienia i miejsca wymagające wymiany materiału budowlanego. Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie naprawić uszkodzenia skontaktuj się z zawodowcem.

Do osuszania ścian niezbędne będą dwa zasadnicze elementy: osuszacz i wentylator. Usuń uszkodzone obszary, niech suche powietrze porusza się pomiędzy zawilgoconymi elementami. Jeśli nie posiadasz wentylatora możesz taki odszukać w lokalnym sklepie lub wynająć od firmy. Osuszacz potrzebny jest do wyodrębnienia wilgoci. Zweryfikuj, że przebieg suszenia przebiega właściwie, bo jest to niezwykle poważny etap.

Po usunięciu naruszonych elementów i wysuszeniu zawilgoconych ścian, następnym krokiem będzie naprawienie ubytków. Zanim przejdziesz do tego kroku musisz być pewny, że cała wilgoć pozostała usunięta.

Postępując odpowiednio z tymi podpowiedziami będziesz w stanie sam naprawić uszkodzenia wynikłe z zatopienia.


Sorry, comments are closed!