Jak dać sobie radę ze szkodami zdziałanymi poprzez powódź?


Kto by pomyślał, iż woda może uczynić tak wiele strat w lokalu? Zbliżająca się powódź może popsuć minimalną ilość sprzętu albo totalnie zniszczyć miejsce zamieszkania. Wtedy budowa zacznie się powtórnie. Niestety trzeba wykonać olbrzymią pracę, ale jej efekt będzie tego wart. Ty i Twoja rodzina będziecie mogli wrócić do domu.

Trzeba przedsięwziąć szybkie i efektywne działania celem zmniejszenia strat w miarę możliwości. Sytuacja może okazać się niezwykle poważna i wymagać usług kompetentnej firmy prowadzącej renowację uszkodzeń. Oto parę kroków, które pomogą Ci w poradzeniu sobie z tym poważnym problemem.

Utwierdź się, iż prąd jest wyłączony. Woda i energia elektryczna to groźne połączenie. Później swoją czujność skup na pozbyciu się wody. W tym celu powinno się skorzystać z pompy. Im więcej wody uda się usunąć tym lepiej. Jeżeli na własną rękę nie jesteś w stanie poradzić sobie z tym, poproś zawodową firmę – z przyzwoitej wielkości pompami można usunąć każdą ilość wody.

Jeżeli szczęśliwie w Twoim domu już nie ma wody możesz zacząć wynoszenie wszystkich mebli i wyposażenia domu. Poza tym, trzeba będzie usunąć wszystkie dywany i pozostawić wszystko w słońcu do wyschnięcia. Aktualnie wykorzystaj osuszacza by pozbyć się wilgoci, która krąży w powietrzu. Taki sprzęt znacznie przyśpieszy przebieg suszenia i zapobiega rozwojowi pleśni.

Teraz możesz rozpocząć szorowanie podług i ścian z wykorzystaniem cieplej wody oraz szczotki. Kiedy skończysz wszystko gruntownie spłucz.

Dostępne powierzchnie spryskaj z wykorzystaniem środka dezynfekującego. Grzyby lubią wilgoć i rozwijać się będą wszędzie tam, gdzie tylko znajdą nieco wody. Pleśń i grzyby są szkodliwe dla zdrowia i prowadzić mogą do chorób górnych dróg oddechowych. Jest to poważne zagrożenie, które musi być usunięte jak najszybciej.

Osuszacze działają cudownie, ale możesz także wentylować pomieszczenia przez pozostawianie okien i drzwi otwartych.


Sorry, comments are closed!